Jak sprawić, aby makijaż permanentny pracował dla Ciebie

Jeśli myślisz o karierze w makijażu permanentnym, to powinnaś przeczytać tę książkę. Zawiera ona przewodnik krok po kroku po różnych procedurach, które możesz wykonać, aby poprawić wygląd klienta i sprawić, że twoja praca będzie bardziej opłacalna. W tej książce odkryjesz niektóre z najczęstszych pytań, jakie ludzie mają na temat tego typu pracy, a także przydatne wskazówki, które pozwolą Ci odnieść sukces w tej karierze. Dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby stworzyć piękne, naturalnie wyglądające rezultaty.

Zanim zobowiążesz się do wykonania makijażu permanentnego, sprawdź referencje artysty. Poproś o rozmowę z poprzednimi klientami i spójrz na zdjęcia przed i po. Upewnij się, że twój estetyk jest licencjonowany i używa sterylnego sprzętu. Podobnie jak w przypadku tatuażu, proces wykonywania makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu igły, która wnika w skórę i uwalnia pigment. Aby zapewnić bezpieczną procedurę, upewnij się, że twój estetyk jest licencjonowany i jest zarejestrowany w odpowiednim organie zawodowym. Pamiętaj również o zaplanowaniu testu płatkowego, aby wykluczyć alergie przed wykonaniem makijażu permanentnego.

Istnieje wiele różnych typów szkół do nauki makijażu permanentnego. Niektórzy biorą jedno lub dwudniowe seminarium i zapewniają certyfikację dla swoich usług. Inni praktycy makijażu permanentnego mają ograniczone doświadczenie praktyczne i praktykują na swoich pierwszych klientach bez certyfikatu. To może zagrozić bezpieczeństwu ich klientów. W ten sposób uzyskasz lepszy pomysł na techniki, które będą działać najlepiej dla Ciebie i Twoich klientów. Procedura makijażu permanentnego powinna trwać od dwóch do pięciu lat. Jeśli nie podoba ci się pomysł posiadania touch-upów do końca życia, powinieneś poszukać programu szkoleniowego, który zapewnia szkolenie i certyfikację.

Przed rozpoczęciem procedury, twój artysta wyśle ci listę działań przed i po procedurze. Będziesz chciał uniknąć umieszczania niczego na swoich rzęsach przez kilka dni, ponieważ może to zakłócić pigmentu przyklejania się do skóry. W tym czasie, będziesz chciał uniknąć kofeiny lub rozcieńczalników krwi, które mogą zapobiec pigmentu z pobytem na skórze. Upewnij się, że zadajesz pytania swojemu artyście makijażu permanentnego przed pierwszą sesją.

Przemysł kosmetyczny nigdy nie oferował takiej elastyczności, a wraz z rozwojem tego przemysłu jest więcej niedoświadczonych techników niż kiedykolwiek. Na szczęście proces nie jest prawie tak drastyczny, jak kiedyś, ale należy zachować ostrożność podczas uzyskiwania makijażu permanentnego w każdym obszarze ciała. Chociaż może to brzmieć przerażająco, warto to zrobić w końcu. Wyniki mogą trwać od jednego do pięciu lat. Należy upewnić się, aby zbadać proces i technik przed podjęciem decyzji, aby mieć usta, brwi, lub rzęsy trwale zmienione.

Przed posiadaniem makijażu permanentnego zrobić, należy skonsultować się z licencjonowanym estetykiem lub artysty tatuażu. Technik zastosuje żel znieczulający i naszkicuje projekt na pożądanym obszarze skóry. Następnie pusta, wibrująca igła wprowadzi pigment do skóry. Pigment zostanie wchłonięty przez górną warstwę skóry i po trzech tygodniach wyblaknie do trwałego odcienia. W międzyczasie można spodziewać się normalnej skóry i procesów gojenia.