Jak zrobić podjazd

Podczas układania podjazdu należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Najważniejszą z nich jest wyrównanie terenu, co łatwiej powiedzieć niż zrobić. Niezależnie od tego, czy używasz grabi, czy ręcznej pilarki, ważne jest, aby równomiernie rozłożyć wierzchnią warstwę gleby i wyrównać ją przed wylaniem kolejnej warstwy. Upewnij się również, że formy są proste i bezpieczne, aby zapobiec rozlaniu. Do wbijania palików w ziemię można użyć młota kowalskiego. Jeśli masz wiertarkę elektryczną, możesz użyć śrub do montażu form.

Przy układaniu podjazdu pamiętaj o jego lokalizacji. Trzeba będzie określić, jak podjazd będzie dostęp do domu i ile miejsca trzeba dla dwóch pojazdów, aby bezpiecznie przejść siebie. Należy również wziąć pod uwagę przepisy zagospodarowania przestrzennego, które regulują szerokość i stopień podjazdów. Dobrą zasadą jest zaplanowanie podjazdu zgodnie z orientacją i lokalizacją domu. Następnie, można naszkicować alternatywne układy, aż znajdziesz jeden you like.

Następnie, należy przygotować grunt dla podjazdu stóp. Stopa musi odprowadzać wodę w sposób naturalny. Musi podnieść powierzchnię drogi ponad poziom wody. Preferowane są podłoża o wysokim drenażu i cienkiej warstwie pokruszonej skały. Drobnocząsteczkowa glina i gleba mułowa odwadniają się powoli i wymagają półtorej stopy materiału podkładowego. Upewnij się, że stopa podjazdu prawidłowo odprowadza wodę. Po tym, jak łóżko piaskowe jest gotowe, umieść beton.

Gdy planujesz swój chodnik, ważne jest, aby rozważyć projekt. Dobry chodnik powinien być solidny i wystarczająco szeroki, aby zrobić przejście z podjazdu na chodnik. Niechlujny chodnik może nie być najlepszy dla gości przybywających z prezentami lub artykułami spożywczymi. Chcesz mieć bezpieczne, równe przejście z podjazdu do chodnika. Możesz zaprojektować piękny chodnik za pomocą aplikacji takiej jak iScape na telefon komórkowy.

Jeśli twój podjazd będzie nachylony, ważne jest, aby zaplanować przepływ wody. Żwirowy podjazd jest zaprojektowany tak, aby skutecznie odprowadzać wodę poprzez „koronowanie” powierzchni. Zbierająca się woda może uszkodzić podbudowę podjazdu. Aby temu zapobiec, firma podjazdowa używa narzędzi do mapowania topograficznego, aby określić, ile wody będzie płynąć na powierzchni podjazdu, a następnie projektuje przepusty lub rowy do kontroli przepływu wody.

Przy szacowaniu ilości betonu do wykorzystania, zmierzyć obszar podjazdu. Powierzchnia podjazdu jest zwykle mierzona w metrach sześciennych. To będzie zależeć od tego, jak szeroki i długi jest. Podjazd, który mierzy dziesięć stóp szerokości przez dwadzieścia stóp długości jest 200 stóp kwadratowych. Pomnóż to przez cztery, aby uzyskać powierzchnię kwadratową. Można również obliczyć grubość podjazdu przez pomnożenie szerokości i długości przez 4 cale, co równa się 0,33 cala betonu.

Jeśli powierzchnia podjazdu spada, należy wykopać rowy dwa stopy głębokości wzdłuż boków. Te rowy będą kierować wodę pod podjazdem. Możesz użyć smołowanych rur stalowych lub cienkich warstw ziemi. Pamiętaj, aby zagęścić glebę wokół przepustu przed wylaniem materiału bazowego. Istnieją różne rodzaje materiałów na podjazd, i należy wybrać taki, który pasuje do Twojego budżetu. Powszechnie stosowanymi materiałami na podjazdy są kostka brukowa, asfalt i żwir.