Niespodziewani goście? Jak posprzątać mieszkanie w godzinę?  

Ekspresowe sprzątanie powinno obejmować najważniejsze pomieszczenia, czyli  przedpokój, kuchnię, łazienkę i salon. Od czego należy zacząć, aby wyrobić się w godzinę? Podpowiadamy!  

Telefon z informacją, że za godzinę odwiedzą nas niespodziewani goście, to nic przyjemnego. Zwłaszcza w przypadku, gdy nasze mieszkanie akurat nie grzeszy czystością. Co zrobić w takiej sytuacji? Odwołać wizytę? Udawać, że nie ma nas w domu?  Na szczęście nie ma takiej konieczności. Po pierwsze nie należy wpadać w panikę. Mieszkanie można doprowadzić do ładu już w godzinę. Trzeba to jedynie dobrze rozplanować.  

Sprzątanie od góry do dołu  

W takim przypadku nie ma sensu tracić czasu na miejsca, których goście z pewnością nie odwiedzą, np. sypialnię. Sprzątanie warto zacząć od zebrania porozrzucanych po domu rzeczy, takich jak rachunki, gazety, kosmetyki i inne przedmioty, które nie stoją na swoim miejscu. Ze względu na ograniczony czas, zalecamy, aby nie segregować ich, tylko umieścić w jednym pudełku lub worku i uporządkować już po wizycie gości. 

Odkurzacz, który wykona za nas pracę  

Najskuteczniejszą metodą sprzątania, nie tylko w krótkim czasie, jest sprzątanie od góry do dołu. Co to oznacza? Pierwszym krokiem powinno być usunięcie kurzu z mebli, blatów, żyrandola i wszystkich przedmiotów, które znajdą się nad podłogą. Kolejnym – odkurzanie podłóg, dywanów oraz tapicerek. Tutaj przyda się odpowiedni sprzęt. W domowych porządkach niezwykle pomocny jest odkurzacz pionowy. Przy zakupie warto zwrócić uwagę skuteczność usuwania kurzu, ten odkurzacz wychwytuje 99% kurzu, dzięki silnemy silnikowi indukcyjnemu i specjalnej konstrukcji elektroszczotki ale ma też funkcję mopowania, która przyspieszy codzienne porządki i doskonale zastąpi tradycyjnego mopa. Odkurzacz POWER HYGIENIC 800 posiada specjalne rotujące dyski, które pracują z prędkością 260 obrotów na minutę. Pozwala to nie tylko na dokładne usunięcie plam z podłogi, ale także i na polerowanie nawet najdelikatniejszych podłóg, bez wyciągania wiadra i mopa. 

Jak szybko posprzątać kuchnię i łazienkę? 

W łazience należy zwrócić szczególną uwagę na umywalkę, toaletę oraz lustro. To miejsca, które z pewnością rzucą się w oczy gościom. Należy zadbać także o odpowiednią ilość papieru toaletowego (gdy się skończy, goście mogą szukać go w szafkach, a przecież nie chcemy, aby zobaczyli nasz bałagan) oraz świeże i czyste ręczniki do rąk. W kuchni kluczowe są brudne naczynia. Jeśli mamy zmywarkę, załadujmy je. Jeśli nie, warto szybko umyć je ręcznie. W przypadku, gdy do wizyty pozostało mało czasu, można schować je do worka i umyć dopiero po spotkaniu. Kolejnym miejscem w kuchni, na które warto zwrócić uwagę jest płyta grzewcza. Warto przemyć ją mleczkiem lub specjalnymi chusteczkami nawilżanymi.  

Uwagę należy poświęcić także na szybkie posprzątanie przedpokoju. To w końcu miejsce, które jako pierwsze rzuca się w oczy gościom. Należy zrobić szybki porządek z butami i pochować te, w których akurat nie chodzimy. To samo dotyczy kurtek i płaszczy. Na wieszaku powinno znaleźć się miejsce, na którym goście będą mogli powiesić swoje rzeczy.  

Na sam koniec warto pamiętać o dobrym humorze i odrobinie luzu. Mało kto ma w domu idealny porządek, a nasi goście z pewnością nie przyszli do nas po to, aby kontrolować stan czystości naszego mieszkania. Zadbajmy przede wszystkim o miłą atmosferę spotkania, a ewentualne potknięcia obróćmy w żart.