Jak zrobić szafkę narożną w kuchni

Jeśli masz ograniczoną przestrzeń do przechowywania w kuchni, możesz zrobić szafkę narożną, która zmieści się w rogu. Aby stworzyć szafkę, usuń drzwi z szafki narożnej. Jeśli chcesz przechowywać garnki i patelnie w środku, zainstaluj duże haki na górze szafki. Dodanie haków pozwoli Ci również umieścić takie rzeczy jak naczynia i garnki na leniwym susanie.

Następnie dopasuj zawiasy drzwi. Możesz dodać kilka wykończeń, takich jak wypełniacz do drewna. Poczekaj kilka godzin, aby umożliwić wyschnięcie wypełniacza do drewna i odkurz obszar. Proces ten zapobiegnie gniciu elementów drewnianych i poprawi ich wygląd. Aby zrobić szafkę narożną, która jest wytrzymała i piękna, należy kupić materiały, które są wykonane z drewna. Możesz również zrobić jeden z drzwiami szklanymi. Po wykonaniu tych czynności możesz cieszyć się wynikami swojego projektu.

Szafka narożna idealnie pasuje obok istniejących szafek w Twojej kuchni. Pozostawi środkową przestrzeń otwartą dla półek. Plany szafek narożnych będą również opisywać proces instalacji. Podczas gdy ten projekt no jest trudny, ja wymaga niektóre drewnianych umiejętności i wiedzę jak dopasowywać gabinety. Może również wymagać pewnych narzędzi stolarskich. Istnieje kilka różnych rodzajów planów szafek narożnych dostępnych w Internecie. Aby zrobić swój własny szafkę narożną, podążaj za tymi wskazówkami:

Inny popularny typ szafki narożnej to ślepa szafka narożna. Te szafki cechują dwa bazowe szafki które są dopasowane razem i mogą być dostępne z pomocą drzwi. Ślepe szafki narożne nie mają tyle miejsca do przechowywania, co inne projekty i nie są tak wygodne w użyciu, ponieważ drzwi są mniejsze niż obszar wewnętrzny. Ślepe szafki narożne są również czasami wyposażone w jednostki magazynowe swing out. I ślepa narożna szafa jest także pożytecznie w wąskich kuchniach, gdzie przestrzeń jest ograniczona.

Istnieją dwa podstawowe typy narożnych szaf. Ślepa szafka narożna charakteryzuje się pojedynczymi drzwiami i jednym przylegającym wypełnieniem bazowym. Jest to najlepszy wybór dla ciasnych przestrzeni. Posiada tacę obrotową lub tace swing-out. Oba style są wygodne, ale ten drugi wymaga większej przestrzeni. Plusem ślepej szafki narożnej jest to, że zapewni Ci szerszy widok. Tak więc, upewnij się, aby rozważyć swoje potrzeby podczas tworzenia tej szafki.

Od kiedy zbudowałeś swoją ramę, jesteś gotowy do budowy drzwi. Użyj tarcicy 1×3 do budowy ramy. Użyj przyrządu do robienia otworów kieszeniowych, aby zainstalować ćwierć-calowe śruby w każdym panelu. Po zabezpieczeniu ramy i paneli, możesz zamontować drzwi na ramie za pomocą odpowiednich zawiasów. Upewnij się, że drzwi siedzą poziomo i są co najmniej cztery cale wysokie.

Mając drzwi wahadłowe na szafie narożnej jest doskonałą opcją dla przechowywania. To robi mię łatwy dostęp zawartość i eliminuje potrzebę wspinać się w i z gabinetu. Drzwi wahadłowe oferują również element zaskoczenia, który nie jest obecny w tradycyjnych szafkach narożnych. Wysuwane szuflady wahadłowe są świetnym rozwiązaniem dla specjalistycznych funkcji, takich jak kuchenka mikrofalowa. Istnieje wiele innych opcji dla szafek narożnych, więc upewnij się, że przeprowadzisz badania i zdecydujesz, co będzie najlepsze dla Ciebie i Twojego domu.