Jak zrobić olejek z liści laurowych

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zrobić olej z liści laurowych, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ten ziołowy olejek jest bogaty w witaminy, minerały i antyoksydanty i jest jednym z najczęstszych składników używanych w masażu. Możesz nawet zrobić swój własny, po prostu susząc i mieląc liście. Upewnij się, że przechowujesz je w chłodnym, suchym miejscu. Możesz również dodać świeże liście laurowe do naparu, jeśli jest to pożądane.

Aby rozpocząć proces, umyj i wysusz świeże liście Bay. Umieść około piętnastu sztuk w pojemniku z poliwęglanu i przykryj olejem perilla. Pojemnik umieścić w garnku z wodą i podgrzewać przez 2 godziny. Po zakończeniu procesu odcedź wodę i wyrzuć zużyte liście laurowe. Suszone liście zastąpić świeżymi i ponownie napełnić pojemnik z poliwęglanu olejem perilla. Następnie umieść olej w butelce lub innym pojemniku.

Jeśli interesuje Cię tematyka roślin, przeczytaj artykuł: https://gardeneo.pl/sniegowiec

Aby użyć oleju z liści laurowych, najpierw rozcieńcz olej. Olej z liści laurowych ma silny zapach. Używanie go na skórze powinno odbywać się ostrożnie, ponieważ w przypadku spożycia może być trujący. Zawsze rozcieńczaj go wodą przed zastosowaniem na skórę. Jeśli masz wrażliwą skórę lub inne choroby skóry, skonsultuj się z dermatologiem przed jego zastosowaniem. W ten sposób możesz mieć pewność, że nie jest szkodliwy dla Twojej skóry.

Innym sposobem na zrobienie oleju z liści laurowych jest gotowanie go z goździkami. Te dwa zioła mają właściwości antybakteryjne i antyoksydacyjne, dzięki czemu są idealne dla skóry głowy. Liść laurowy to także świetna kuracja dla suchych włosów. Po gotowaniu liści przez co najmniej 20 minut, możesz dodać do nich świeżą wodę i pozwolić im parzyć przez 10 minut. Po ostudzeniu mieszaniny, możesz zastosować ją na skórę głowy każdego naprzemiennego dnia, aby Twoje włosy były zdrowsze i bardziej błyszczące.

Używanie oleju może pomóc Ci stworzyć wspaniały zabieg aromaterapeutyczny. Liść laurowy to trójlistny liść, który jest popularną przyprawą. Dodanie go do potraw poprawi krążenie krwi i pomoże Twojej skórze i włosom wyglądać świetnie. Liść laurowy ma właściwości przeciwzapalne i antybiotyczne, i jest doskonałym dodatkiem do każdego ziołowego lub naturalnego środka leczniczego. Jeśli szukasz naturalnego środka na następne przeziębienie, trafiłeś we właściwe miejsce! Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać te kroki i będziesz miał niesamowity olej DIY Bay Leaf.

Suchy liść laurowy nada bardzo różny aromat od świeżego. Czas, przez jaki pozostawiasz je do naciągnięcia, określi intensywność aromatu i smaku. Świeże liście laurowe uwalniają niezwykle ostry aromat, podczas gdy suszone liście laurowe są łagodniejsze. Zarówno świeże, jak i suszone liście laurowe mają ziołowy zapach i można je wzajemnie zastępować. Do każdego suszonego można użyć jednego lub dwóch świeżych liści laurowych. Najlepiej jest unikać jedzenia suszonych choć jak mogą cię spalić.

Niezależnie od metody, którą wybierzesz do użycia, korzyści z oleju laurowego są liczne. Oprócz bycia doskonałym naturalnym lekarstwem, olej z liści laurowych może być stosowany w kremach, balsamach i innych produktach. Stosując go jako olejek eteryczny, olej z liści laurowych może łagodzić objawy niestrawności, trądziku i innych chorób skóry. Przed użyciem należy go pozostawić do naciągnięcia na co najmniej 14 dni. W ten sposób uzyskasz naturalny środek na prawie każdy problem skórny, z którym możesz się borykać.