Jak zrobić zdjęcie profilowe na Facebooku

Prawdopodobnie zauważyłeś, że Twoje zdjęcie profilowe na Facebooku jest jedną z najbardziej widocznych rzeczy na Twoim koncie. Możesz je zobaczyć w każdym poście i komentarzu, który napiszesz, a także na osi czasu innych osób. Możesz zmienić rozmiar zdjęcia, też, jeśli chcesz. Korzystanie z wysokiej jakości zdjęcia jest niezbędne do uzyskania najlepszych wyników, więc możesz chcieć poświęcić trochę czasu, decydując się na idealne zdjęcie.

Dla użytkowników komputerów stacjonarnych, twoje zdjęcie profilowe powinno mieć rozmiar co najmniej 170 x 170 pikseli. Użytkownicy mobilni powinni mieć obraz nie większy niż 32 x 32 piksele. Obrazy fotograficzne są najlepszym wyborem, ale jeśli chciałbyś mieć logo, użyj PNG. Jeśli chcesz, aby Twoje zdjęcie profilowe wyświetlało się poprawnie na stronie, powinno być większe niż minimalny rozmiar obrazu. Twój obrazek na okładce jest najbardziej widocznym elementem Twojej strony na Facebooku. Jest wyświetlany tuż nad zdjęciem profilowym, więc powinien być wystarczająco duży, aby pokazać ważne informacje.

Wybierając swoje zdjęcie profilowe, pamiętaj, że nie jest wymagane, aby było ono okrągłe. Może mieć dowolny kształt, o ile ma co najmniej 170 pikseli w najkrótszym rozmiarze. Aby zmienić swoje zdjęcie profilowe, najedź myszką na ikonę aparatu na stronie głównej Facebooka. Pojawi się link „zmień obraz”. Wybierz zdjęcie, które chcesz, i kliknij „zmień obraz”. Po przesłaniu zdjęcia, możesz je podrasować, przeciągając okrągłą część obrazu do sekcji, którą chcesz.

Kolor może pomóc Twojemu profilowi wyróżnić się w strumieniu społecznym. Podczas gdy niebieskie kolory są powszechne w witrynach mediów społecznościowych, ciepłe kolory wyróżniają się i są mniej powszechne. Upewnij się, że twoje zdjęcie profilowe podkreśla twoją twarz, a nie ubranie, i unikaj używania zbyt ruchliwych teł. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wybierz tło w neutralnym lub płaskim kolorze. Istnieje wiele różnych opcji wyboru tła dla zdjęcia profilowego, ale podstawowy, płaski kolor jest zalecany dla większości.

Po przesłaniu zdjęcia na konto na Facebooku, możesz wybrać użycie go jako nowego zdjęcia profilowego. Aby to zrobić, przejdź do swojego zdjęcia na Facebooku i kliknij ikonę „menu z trzema kropkami”. Jeśli używasz telefonu komórkowego, może być konieczne dotknięcie przycisku „telefon”. Na niektórych urządzeniach może być konieczne wykonanie jeszcze jednego stuknięcia, aby osiągnąć „Make Profile Picture.”

Jeśli nie jesteś pewien, jaki jest najlepszy sposób na zrobienie zdjęcia profilowego na Facebooku, sprawdź darmowe narzędzie. Picmonkey i Canva zarówno mają szablony gotowe do użycia dla swojego zdjęcia profilowego. Możesz pobrać jeden z tych szablonów klikając na niego prawym przyciskiem myszy i wybierając „pobierz szablon”. Alternatywnie, możesz pobrać darmowe szablony w tym artykule. Tak więc, jeśli czujesz się leniwy, sprawdź niektóre z naszych darmowych szablonów dla zdjęć okładkowych na Facebooku.

Pierwszy, otwórz swoją stronę profilu. Jeśli chcesz, aby Twoje zdjęcie profilowe było prywatne, będziesz musiał wybrać opcję, która pozwala na przesłanie i edycję obrazu. Wybierz opcję, która pozwoli Ci wybrać obraz, który najlepiej Cię reprezentuje. Upewnij się, że zezwolisz na dostęp do swojego aparatu i wybierz nowe zdjęcie. Pamiętaj, że Twoje zdjęcie profilowe będzie widoczne na osi czasu wszystkich użytkowników! Upewnij się, że robisz zdjęcie, które chcesz, ponieważ nowe zdjęcie sprawi, że Twoje zdjęcie profilowe będzie wyglądało o wiele bardziej atrakcyjnie.