Jak zrobić węglowy filtr do wody

Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy i jednoczesne filtrowanie wody jest zrobienie własnego filtra do wody. Możesz kupić węgiel aktywny lub zrobić go samodzielnie za niższą cenę. Najpierw wypełnij duży filtr węglem aktywnym. Przelej wodę przez filtr dwukrotnie i po dziesięciu minutach wyrzuć pierwszy. Następnie wypełnij kolejny większy filtr czystą, świeżą wodą i powtórz proces. Upewnij się, że używasz drobnego piasku i żwiru, aby zminimalizować muł.

Węgiel drzewny jest wytwarzany przez spalanie drewna lub produktów roślinnych w niskiej temperaturze. Następnie zanurza się go w roztworze zawierającym około 25% soli kuchennej. W tym czasie węgiel drzewny wchłonie sól i otworzy pory. Po pełnej aktywacji, węgiel drzewny zostanie kilkakrotnie przepłukany czystą wodą. Świeża woda jest naturalnie wolna od soli, ale sól w węglu drzewnym przejdzie przez osmozę.

Możesz użyć węgla drzewnego z łupin orzechów kokosowych lub drobnego węgla aktywnego. Węgiel z łupin orzechów kokosowych ma być lepszy niż węgiel aktywny z drewna. Możesz również zrobić filtr wody z węgla drzewnego, używając zwykłego węgla drzewnego z poprzedniego ognia drzewnego. Upewnij się, aby zmiażdżyć węgiel drzewny z kamieniem, aż będzie bardzo drobny i może oczyścić wodę. Piasek również powinien być oczyszczony przed użyciem. Jeśli masz ograniczoną ilość węgla drzewnego, możesz chcieć użyć wiadra.

Aby zrobić swój filtr wody z węgla drzewnego, najpierw zrób pojemnik w kształcie stożka z węgla drzewnego. Po nadaniu mu kształtu, przytnij górę, aby była nieco węższa. Następnie umieść grubą warstwę trawy na górze węgla drzewnego, aby utrzymać się w materiale nad nim. Piasek jest używany na górze węgla drzewnego do filtrowania dużych cząstek stałych, zanim dotrze do węgla drzewnego. Jest to ten sam proces używany przez miejskie zakłady uzdatniania wody.

Węgiel aktywny jest niezwykle skuteczny w usuwaniu osadów z wody. Zmniejsza również zapachy i patogeny w wodzie. Może być nawet używany do leczenia przedawkowania leków i trucizn. Możesz również dostosować swój filtr wody do konkretnych potrzeb. Ta metoda jest świetną opcją dla użytku domowego lub sytuacji awaryjnej. Ale pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem przed użyciem tego filtra wody, ponieważ może on spowodować odwodnienie lub nawet szok, jeśli nie jest używany prawidłowo.

Po zmontowaniu struktury, ułóż żwir, skały, piasek i węgiel drzewny w odpowiedniej kolejności, aby stworzyć filtr wody. Węgiel aktywny jest porowatą substancją, która wyłapuje zanieczyszczenia i pozwala czystej wodzie przejść przez nią. Komercyjne firmy filtrujące wodę używają węgla aktywnego do oczyszczania wody. Ale możliwe jest również stworzenie własnego filtra wody w domu przy użyciu niedrogich materiałów. Szklany dzbanek może być sterylizowany ośmioma kroplami wybielacza na galon wody.

Oprócz węgla drzewnego, inne materiały potrzebne do domowego filtra wody obejmują cylindryczny pojemnik, małe kamyki i blok węgla drzewnego. Węgiel drzewny może być kruszony do drobniejszej tekstury, poprawiając czystość wody. Węgiel aktywny można również kupić w sklepach. Możesz kupić gotowy filtr wody z węgla drzewnego lub zrobić własny, postępując zgodnie ze wskazówkami na etykiecie butelki. Możesz nawet eksperymentować z węglem drzewnym, zanim użyjesz go w sytuacji survivalowej.