Jak zrobić maskę przeciw koronawirusowi

Pierwszym krokiem w wykonaniu maski koronawirusowej jest wycięcie kawałka tkaniny bawełnianej, która jest ciasno utkana. Do wykonania maski można użyć tkaniny do pikowania lub bawełnianego prześcieradła. Tkanina na koszulki również nadaje się do tego projektu. Po wycięciu tkaniny, złóż krótkie boki na 1/4 cala i zszyj je. Następnie przewlecz 6-calowy odcinek gumy o szerokości 1/8 cala przez szersze obszycie po każdej stronie. Przywiąż dużą igłę, aby zabezpieczyć gumkę do maski.

Przy tworzeniu własnej maski koronawirusowej wybierz ciasno tkaną 100% tkaninę bawełnianą. Prześcieradła, koszule i zasłony są dobrym wyborem. Unikaj dzianin, ponieważ mogą one tworzyć dziury, które mogą umożliwić przenikanie wirusa. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową CDC. Jeśli nie masz pewności co do materiału, możesz kupić maskę w lokalnym sklepie rzemieślniczym lub online. Maska domowej roboty będzie skutecznym sposobem na spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa w miejscach publicznych.

Gdy już ustalisz, jaki materiał sprawdzi się najlepiej, możesz od podstaw wykonać maskę z tkaniny z filtrem. Na maskę można użyć ciasno tkanej tkaniny bawełnianej, takiej jak flanelowa piżama lub tkaniny do pikowania. Gumki, takie jak sznurówki i gumki, można zastąpić sznurkiem. Upewnij się, że dokładnie umyć ręce po użyciu maski.

Mimo, że ten rodzaj maski tkaniny nie jest szeroko stosowany, może być dobrą opcją. Wiele szpitali i dostawców usług medycznych prosi o darowizny respiratorów N-95, maski zalecanej przez CDC dla pracowników służby zdrowia. Kilka firm i osób o dobrym sercu podjęło się tej sprawy i szyje maski N-95 dla pacjentów i pracowników. W międzyczasie zespół projektowy zmniejsza swoje badania w tym roku i będzie nadal odpowiadać na utrzymujące się pytania związane z tymi zabezpieczeniami dróg oddechowych.

CCDC wydało zalecenia dotyczące masek ochronnych, a CDC jest w trakcie wyrównywania obecnych środków ostrożności dla COVID-19 z jego poziomami społeczności. CDC zaleca, aby osoby z COVID-19 nosiły maskę zawsze, gdy znajdują się w zatłoczonej przestrzeni wewnętrznej, takiej jak metro lub pociąg. Podczas gdy użycie bandan i getrów na szyję jest w porządku, maska jest zdecydowanie zalecana.

Jednym z wyzwań w procesie tworzenia domowej roboty maski koronawirusowej jest konstrukcja samej tkaniny. Tkanina musi być wystarczająco gęsta, aby wychwycić cząstki wirusów, ale nie tak ciężka, aby uniemożliwić użytkownikowi swobodne oddychanie. Różne materiały obiecują wysokie wyniki filtracji, ale kończą jako zbyt niewygodne do noszenia. Adiunkt inżynierii środowiska na Uniwersytecie Nauki i Technologii w Missouri badał różne kombinacje warstw materiałów, filtrów powietrza i tkanin, aby stworzyć maskę przeciw koronawirusom, która będzie wystarczająco oddychająca, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji. To badanie doprowadziło do międzynarodowej nagrody zeszłej jesieni za jego pracę w badaniach nad aerozolem.

Jeśli masz objawy SARS, rozważ maskę domowej roboty. Wiele masek jest wykonanych z tkaniny, która jest doskonałym wyborem w utrzymaniu wirusa z dala od skóry. Jeśli masz czas, możesz zrobić kilka z przedmiotów gospodarstwa domowego. WHO zaleca również, aby maski niemedyczne były noszone w miejscach publicznych, sklepach i niektórych środowiskach pracy. Maskę można zrobić nawet nie posiadając umiejętności szycia.