Jak zrobić płyn do płukania

Nabłyszczacze to doskonały sposób, aby Twoje naczynia były lśniące i bez smug. Przyspieszają również proces suszenia. Zawierają mieszankę substancji chemicznych, które muszą pozostać na naczyniach; w przeciwnym razie zmyją się i pozostawią za sobą warstwę, która jest potencjalnie szkodliwa dla Twojego zdrowia. Tradycyjne nabłyszczacze występują zarówno w formie płynów, jak i tabletek all-in-one i składają się z tych samych składników. Chociaż działają dobrze, długotrwałe narażenie na te chemikalia może być toksyczne i mieć szkodliwy wpływ na życie wodne.

Aby zrobić własny nabłyszczacz, potrzebujesz dwóch prostych składników: białego octu i wody. Ocet jest niedrogi i może być używany jako zamiennik. Dodaj odrobinę alkoholu, aby uzyskać dodatkową siłę. Wymieszaj oba składniki razem w wiadrze i przetrzyj okna mokrą gąbką. Możesz również zrobić domowy środek do czyszczenia okien z pomocą do płukania. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Ten DIY nabłyszczacz to doskonały sposób na zrobienie własnego środka do czyszczenia okien.

Kwas cytrynowy jest bezwonny i ma właściwości antybakteryjne. Kwas cytrynowy w połączeniu z cytrusowymi olejkami eterycznymi może pomóc w czyszczeniu i odtłuszczaniu zmywarki. Kwas cytrynowy jest dostępny w supermarketach zarówno w formie płynnej, jak i krystalicznej. Dodaj roztwór do komory nabłyszczacza. Mieszać roztwór aż do rozpuszczenia kwasu cytrynowego. Przed użyciem dobrze wstrząsnąć nabłyszczaczem. Upewnij się, że regularnie potrząsasz pomocą do płukania, aby zminimalizować residue.

Making your own dishwasher rinse aid is very simple and inexpensive. Używa naturalnych i biodegradowalnych składników i nie zawiera żadnych chemikaliów ani fosforanów. Jest również bezpieczny dla systemów septycznych i środowiska. Zrób swój własny nabłyszczacz do zmywarki dzisiaj i zaoszczędź pieniądze na następnym płukaniu zmywarki. Pozostawi twoje naczynia lśniące i wolne od plam, a ty będziesz robić swoje, aby pomóc środowisku.

Możesz również użyć domowej roboty nabłyszczacza, aby uzyskać te same wyniki. Składniki znajdujące się w nabłyszczaczach pomagają zmniejszyć napięcie powierzchniowe wody, dzięki czemu ciecz łatwiej spływa z naczyń i szybciej je osusza. Wiele rodzin dodaje ten nabłyszczacz do swojego koszyka spożywczego. Chociaż używanie komercyjnego nabłyszczacza może być wygodne, niekoniecznie jest to dobre dla zdrowia. Jeśli szukasz naturalnej alternatywy, możesz spróbować kombinacji octu, sody oczyszczonej.

Możesz nawet użyć naturalnych barwników spożywczych, aby pokolorować swój dozownik Rinse Aid. Kurkuma, papryka lub inne naturalne barwniki spożywcze to niektóre przykłady. Naturalny barwnik spożywczy jest nie tylko skuteczny, ale również mówi, kiedy trzeba ponownie napełnić zmywarkę. Jeśli szukasz ekologicznych alternatyw dla konwencjonalnych nabłyszczaczy, nie krępuj się dzielić z nami swoimi pomysłami w sekcji komentarzy poniżej.

Ocet jest bezpieczną i skuteczną alternatywą dla kupionego w sklepie nabłyszczacza do zmywarki. Nie tylko zmiękcza wodę, ale również dezynfekuje twoją zmywarkę bez uszkadzania jej delikatnych części. Kilka łyżek stołowych octu umieszczonych w przegródce na nabłyszczacz do zmywarki będzie dobrze działać w większości zmywarek. Należy jednak pamiętać, że ocet o wyższym poziomie kwasu octowego może powodować korozję części gumowych, dlatego należy zachować ostrożność przy stosowaniu octu jako nabłyszczacza do zmywarki.