Jak zrobić zabawki dla królika

Istnieje wiele łatwych sposobów na stworzenie zabawki dla królika, ale musisz wiedzieć jak zrobić to bezpiecznie. Rurki po papierze toaletowym, rolki kuchenne, rury spustowe i wiklina to doskonałe materiały. Aby uzyskać dodatkową trwałość, możesz przyciąć pudełko po chusteczkach higienicznych i umieścić w nim dziewięć przepołowionych rurek. Możesz też użyć silikonu lub metalu, aby zrobić zabawkę, a nawet możesz ją zrobić we własnym domu!

Książki telefoniczne to świetne materiały na zabawki dla królika. Upewnij się, że najpierw usuniesz z nich grzbiet i okładki. Ten materiał da Twojemu królikowi ujście do kopania i podrzucania. Pinecones są kolejnym dobrym materiałem do wykorzystania tak długo, jak nie są one traktowane. Możesz kupić niedrogie pinecones w sklepach zoologicznych. Jeśli nie masz szpikulca, możesz również stopić plastikowe nakrętki od butelek na kuchence lub użyć pasków tkaniny polarowej, aby stworzyć łatwą i bezpieczną zabawkę.

Ulubioną zabawką królika jest duża gumowa piłka. Możesz je znaleźć w koszyku w sklepach dyskontowych lub aptekach. Pamiętaj jednak, aby nie dawać królikowi zbyt wielu lub zbyt małych zabawek. Zamiast tego staraj się obserwować, jakie czynności lubi Twój królik i wymyśl zabawkę, która go zaangażuje. Kiedy zauważysz, że Twój królik nudzi się zabawką, zmień ją na inną, aby zapewnić mu rozrywkę.

Jeśli masz Dremel, możesz go użyć do szlifowania drewnianych krawędzi i końcówek. Dzięki temu Twój królik będzie miał bezpieczną i zdrową zabawkę do żucia. Jeśli masz dziecko, pokocha ono zaangażowanie w ten projekt. Tak długo, jak jest to bezpieczne i naturalne, może to zrobić dużą różnicę w życiu twojego królika. I pamiętaj, to zabawa dla was obu! Możesz nawet zrobić swojemu królikowi zabawkę logiczną z różnych rodzajów materiałów – drewna, drutu i innych!

Innym zajęciem dla twojego królika jest zrobienie drewnianego labiryntu. Możesz stworzyć tunel z kartonu, wycinając paski o tej samej długości i szerokości co podłoga. Włóż smakołyki i granulki żywnościowe do środka otworu. Po tym jak Twój królik nauczy się poruszać po labiryncie, Twój mały przyjaciel z przyjemnością będzie się nim bawił. Oprócz zabawy z labiryntem, możesz użyć tektury do symulacji nor królika. Możesz również pociąć go na podłogę labiryntu i umieścić w nim smakołyki.

Dobrej jakości zabawka do żucia jest niezbędnym narzędziem do utrzymania zębów królika w stanie spiłowanym. Jeśli nie mają czego żuć, znajdą inne rzeczy do zniszczenia. Na przykład, jeden z moich królików żuł plastikową matę do układania, dopóki nie został rozproszony przez zabawkę do żucia. Po jednym dniu przestała żuć plastik i zaczęła nowe hobby! Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś!

Inną łatwą do wykonania zabawką dla Twojego królika jest tunel. Kartonowa rurka może być wypchana gazetą, aby uczynić ją miękką i bezpieczną dla Twojego królika do zabawy. Tekturowe rurki są również niedrogie i trwałe, i mogą stanowić świetną zabawkę dla Twojego zwierzaka. Możesz znaleźć betonowe formy w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. Po przycięciu tektury, zwiń ją w kształt tuby i zabezpiecz ją zszywaczem. Być może będziesz musiał pokryć krawędzie taśmą, aby były miękkie i nie tak ostre. Króliki mogą nie lubić bawić się w zamkniętej przestrzeni, więc upewnij się, że zabawki Twojego królika nie są zbyt małe.