Jak zrobić naturalny dezodorant

Z dumą prezentujemy treść, która powstała w kooperacji z ktomitozrobi.pl

Istnieją dwa podstawowe rodzaje naturalnych dezodorantów – płynne i stałe. Każdy rodzaj dezodorantu ma nieco inny wpływ na Twoje ciało. Aby zrobić wersję płynną, po prostu zmieszaj równe części oleju kokosowego i masła shea. Po wymieszaniu, nałóż dezodorant liberalnie na pachy i pozostaw na 10 minut. Możesz również użyć roztopionego oleju kokosowego, jeśli wolisz. Aby przechowywać domowej roboty dezodorant, użyj szczelnego szklanego słoika. W ciepłym klimacie trzymaj go w lodówce lub przechowuj go w lodówce. Po schłodzeniu przechowuj go w chłodnym, suchym miejscu.

Jeśli szukasz całkowicie naturalnego dezodorantu bez użycia alkoholu lub innych szkodliwych chemikaliów, spróbuj zmieszać olejki eteryczne w mieszaninie. Mówi się, że te olejki mają korzyści z aromaterapii. Frankincense i mirra są wiekowymi partnerami i były używane od wieków jako zioła lecznicze i zapachy. Lawenda, paczula i drzewo sandałowe to inne olejki eteryczne do aromaterapii, które dobrze komponują się z olejem kokosowym i sodą oczyszczoną. Dodanie olejków eterycznych zwiększa korzyści aromaterapeutyczne tych produktów, zapewniając jednocześnie dodatkowe nawilżenie.

Aby zrobić własny dezodorant, możesz dodać sodę oczyszczoną, wosk pszczeli i olejki eteryczne do oleju kokosowego, który jest już naturalny. Soda oczyszczona i proszek arrowroot mogą być również dodane do mieszaniny, aby uczynić ją grubszą. Węgiel aktywny jest naturalnym dezodorantem, który pochłania pot i odtruwa organizm. Masło shea natomiast ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne.

Możesz również użyć oleju kokosowego, masła shea i skrobi arrowroot jako bazy do zrobienia naturalnego dezodorantu. Wymieszaj te składniki w równych ilościach, aż staną się gęstą, kremową pastą. Dodaj olejki eteryczne, jeśli chcesz uzyskać mocniejszy zapach lub dezodorant o dodatkowym aromacie. Po prostu zastosuj ten całkowicie naturalny dezodorant zawsze, gdy się spocisz. Możesz przechowywać go w szklanym słoiku i używać go jak normalnego dezodorantu.

Tworzenie własnego dezodorantu domowej roboty może być zabawą i satysfakcjonującym sposobem na uniknięcie szkodliwych chemikaliów w komercyjnych dezodorantach. Soda oczyszczona, arrowroot, olejki eteryczne i ryż to tylko kilka składników, których możesz użyć do stworzenia własnego naturalnego dezodorantu. Będziesz potrzebowała trochę czasu, ale Twój domowy dezodorant będzie działał przez długi czas! Kilka łyżeczek mieszanki wystarczy nawet na miesiąc!

Przed użyciem naturalnego dezodorantu upewnij się, że jest on wolny od aluminium. Ten powszechny składnik jest znany z tego, że jest toksyczny dla niektórych osób, a nawet może powodować reakcje alergiczne. Dlatego, jeśli obawiasz się tego składnika, upewnij się, że przed użyciem skonsultujesz się z lekarzem. Twoje ciało może zareagować negatywnie na sodę oczyszczoną. W takim przypadku po prostu zmniejsz ilość sody oczyszczonej do połowy lub unikaj jej całkowicie.

Naturalny dezodorant to idealny wybór dla osób, które chcą zmniejszyć swój wpływ na środowisko i chronić swoje zdrowie. Naturalne dezodoranty są bardziej delikatne dla Twojej skóry i są szczególnie dobre dla osób o wrażliwej skórze. Jeśli masz skłonność do podrażnień i wysypek, przejście na dezodorant naturalny może pomóc Ci zmniejszyć ryzyko wystąpienia na niego reakcji alergicznej. Istnieje również zwiększona szansa na sukces, jeśli będziesz eksperymentować ze swoim przepisem w małych ilościach i dokładnie go przetestujesz.