Jak stworzyć harmonogram pracy

Aby stworzyć harmonogram pracy, musisz stworzyć tabelę. Możesz stworzyć tę tabelę w edytorze tekstu lub w arkuszu kalkulacyjnym. Otwórz tabelę w orientacji poziomej i napisz nazwiska pracowników w wierszu. Wiersze powinny przebiegać w poprzek tabeli, a kolumny w dół. Pod nazwą każdego dnia wpisz godziny pracy. Kontynuuj te czynności, aż będziesz miał kompletną listę pracowników.

Przy planowaniu harmonogramu pracy istotne jest określenie, kto jest potrzebny do jakich zadań. Pomocne jest, aby wiedzieć, którzy pracownicy będą na miejscu w danym czasie. Jeśli istnieje wiele zmian dla każdego pracownika, upewnij się, że każdy z nich wypełnia odpowiedni przedział czasowy. Jeśli planujesz pracowników do konkretnego zadania, upewnij się, że zostawisz wystarczająco dużo czasu na przerwy i nadgodziny. W przeciwnym razie jest prawdopodobne, że pracownik opuści cały dzień, ponieważ nie jest w stanie przyjść.

Do tworzenia harmonogramu pracy można również wykorzystać arkusze kalkulacyjne. Narzędzia te zostały pierwotnie zaprojektowane do prowadzenia księgowości i zarządzania bazami danych. Oferują szereg rozwiązań dla tych czynności. Są jednak dalekie od możliwości innych narzędzi. Możesz znaleźć darmowe wersje online programów Word i Excel. Możesz również użyć Google Docs i Sheets, aby stworzyć harmonogram. Wreszcie, użyj oprogramowania kalendarza w chmurze, aby zachować aktualność harmonogramu. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Dobry harmonogram to doskonały sposób na utrzymanie płynności działania firmy. To również pomoże utrzymać pracowników szczęśliwy. Niezadowolony pracownik prawdopodobnie opuści twój biznes, a ważne jest, aby zapewnić im informacje zwrotne. Pamiętaj, że to ty jesteś odpowiedzialny za planowanie pracowników, i są prostsze sposoby, aby to zrobić. Upewnij się, aby zachować te wskazówki w pamięci podczas planowania następnego harmonogramu pracy. Nie będziesz miał problemów z umieszczeniem razem skuteczny harmonogram dla Twojej firmy.

Najlepszym sposobem, aby zapewnić wszystkim harmonogram pracy jest tak wydajny, jak to możliwe, jest do procesu zwanego dokumentu głównego. Ten dokument główny może pozwolić na udzielenie pozwolenia pracownikom na dodanie do niego, dając im większą elastyczność, jeśli chodzi o to, kiedy i gdzie pracują. Korzystając z tego oprogramowania online, można zarządzać wszystkimi preferencjami pracowników w jednej centralnej lokalizacji i uniknąć bólu głowy, które mogą pochodzić z aktualizacji harmonogramów ręcznie.

Przed wdrożeniem harmonogramu pracy, upewnij się, aby sprawdzić swoje pracowników wykresy dostępności. To może być plan B w przypadku, gdy dostępność pracowników nie działa. Jeśli pracownik jest niedostępny, on lub ona może być chętny do odebrania zmiany. Jeśli tak jest, to można utworzyć pełny harmonogram z tych pracowników, którzy mogą pracować w każdej chwili. Jeśli nie możesz znaleźć zastępstwa, rozważ ponowne zatrudnienie tego pracownika.

Możesz użyć szablonu Excela do rotacji pracy. Szablon ten pomaga zwizualizować tydzień pracy i podzielić każdy dzień na godziny. Zmiany dzienne i nocne są wyraźnie zróżnicowane. Można również uwzględnić święta i weekendy. Jeśli potrzebujesz bardziej kompleksowego planu, możesz stworzyć szablon miesięczny. Jeśli chcesz mieć miesięczny harmonogram, możesz go dostosować, zmieniając dni i przedziały czasowe.