Jak zrobić domek dla pszczół

W tym artykule pokażę Ci jak zbudować domek dla pszczół. Zanim zaczniemy, będziesz musiał zebrać materiały. Aby wykonać domek dla pszczół, będziesz potrzebował suchych bali lub fragmentów nieobrobionego drewna. Pamiętaj, aby wybrać drewno nieobrobione, ponieważ nie będzie ono tak podatne na szkodniki jak kłody łupane. Możesz również użyć drewna ogrodzeniowego, ale pamiętaj, aby sprawdzić etykietę przed zakupem.

Dobrym miejscem dla Twojego hotelu dla pszczół będzie słoneczne miejsce z dala od dużego ruchu. Pszczoły samotne potrzebują słońca, aby utrzymać ciepło. Nie lubią żyć w pobliżu ścieżek, więc trzymaj go z dala od tych. Nie powinieneś się martwić, że pszczoły cię użądlą, chyba że przypadkowo przewrócisz je na ziemię. Na szczęście nie użądlą cię, więc pozostaną poza twoim podwórkiem!

Innym materiałem, którego potrzebujesz dla swojego domu pszczół, jest fundament. Niezależnie od tego, czy wybierzesz wosk pszczeli czy plastik, będziesz musiał użyć czegoś, co jest przyjazne dla pszczół. Kilka gatunków pszczół woli gniazdo, co oznacza, że będziesz chciał zbudować dom, który pozwoli im mieć dużo miejsca do złożenia jaj. Podczas tworzenia domku dla pszczół pamiętaj, że różne gatunki pszczół będą preferowały różne średnice otworów. Na przykład letnie pszczoły obcinaczki liści wolą otwór o średnicy 8 mm, natomiast wiosenne pszczoły murarki wolą otwór o średnicy około sześciu milimetrów. Użycie różnych materiałów przyciągnie również różne gatunki pszczół.

Podejmując decyzję, gdzie umieścić domek dla pszczół, należy pamiętać, że jego rozmiar powinien odpowiadać obszarowi, na którym zostanie umieszczony. Na przykład, jeśli dom znajduje się na łące kwiatowej, bardziej odpowiedni będzie większy dom dla tego typu siedliska. W niektórych obszarach kwitnące drzewa dostarczają więcej pyłków niż łąki. Powinieneś upewnić się, że badasz rodzaje roślin w obszarze, w którym planujesz umieścić swój dom pszczół.

Jeśli nie chcesz używać solidnego ogrodzenia lub ściany dla swojego domu pszczół, możesz użyć słomek jako rur. Pamiętaj, aby owinąć je szczelnie gliną, ponieważ plastik nie nadaje się do recyklingu i nie będzie się rozkładał organicznie. Użyj słomek papierowych, ponieważ są łatwe do czyszczenia i występują w różnych rozmiarach. W ten sposób możesz łatwo dodać więcej rurek w razie potrzeby. Ostatecznie, możesz cieszyć się swoimi pszczołami bez marnowania dużej ilości pieniędzy.

Domek dla pszczół nie powinien być umieszczony w miejscu, w którym pójdzie zapomniany. W przeciwnym razie dojdzie do śmierci larw i roznoszenia pasożytów. Komórki pszczół można łatwo usunąć po ich pojawieniu się, można też zniszczyć je samodzielnie. Pozostawienie niezasiedlonych komórek wewnątrz domu może przyciągnąć także inne owady, w tym muchy. Z niezajętych komórek mogą wyłonić się dorosłe muchy. Na koniec należy upewnić się, że domek dla pszczół nie jest projektem typu „zrób to sam”.

Najlepszą lokalizacją dla domku dla pszczół powinno być słoneczne miejsce, w którym otrzymuje on dużo światła słonecznego. Dom dla pszczół powinien być umieszczony około sześciu do siedmiu stóp od ziemi i z dala od drzew dappled shadow-casting. Domek dla pszczół należy umieścić około trzech stóp nad ziemią. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, możesz użyć wszystkiego, od martwych łodyg po zwinięty papier. Jeśli nie możesz znaleźć żadnego z nich, możesz również użyć rurek bambusowych, które są sprzedawane w małych rozmiarach.