Jak zrobić baterie do drona

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest wynikiem naszej wspólnej inicjatywy z 4diy.pl

Jeśli zastanawiasz się Jak Zrobić Baterie do Drona, to trafiłeś we właściwe miejsce. Omówiliśmy wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrobić własne baterie do drona, od silnika do baterii. W tym artykule porozmawiamy o tym, jak stworzyć najlepszą baterię dla swojego quadcoptera. Niezależnie od poziomu doświadczenia, na pewno znajdziesz kilka wskazówek i sztuczek, które sprawią, że twoje baterie będą trwać dłużej.

Akumulatory LiPo są najczęściej spotykane w dronach, samochodach RC i zabawkach. Te baterie są bogiem dla społeczności dronów, i innych hobbystów. Podczas gdy akumulatory LiPo są mniejsze i łatwiejsze do pracy, nadal niosą takie samo ryzyko pożaru jak inne akumulatory. Dlatego też zawsze należy obchodzić się z bateriami ostrożnie. Dzięki temu będą one trwać dłużej i zapewnią Ci lepszą jakość baterii do drona.

Przed złożeniem baterii należy je dokładnie naładować. W końcu nie chcesz ich uszkodzić. Niezależnie od tego, czy składasz, czy budujesz drony, ważne jest, aby wiedzieć, jak rozładować baterię, aby zapobiec jej przeładowaniu. Oto kilka wskazówek:

Zanim zaczniesz robić baterie do drona, weź pod uwagę pobór mocy i przeznaczenie drona. Jeśli planujesz ścigać się ze swoim dronem, będziesz chciał mieć wyższy wskaźnik rozładowania niż hobbysta. I chociaż łatwo jest stworzyć wysokiej jakości baterię, powinieneś również rozważyć ocenę rozładowania. Ta liczba jest również nazywana oceną „C”. Im wyższy rating „C”, tym więcej ładunku / obciążenia może wspierać. Upewnij się, że nie przeciążasz swojego drona zbyt dużym prądem, bo zniszczysz drona.

Powinieneś ładować baterie LiPo w tempie jednego C. Baterie LiPo mają dwa złącza. Żółte złącze idzie do drona, podczas gdy białe złącze idzie do ładowarki równoważącej. Upewnij się, że masz grube przewody, ponieważ wysokie napięcie i amperaż mogą uszkodzić baterię. Ponadto, trzymaj baterię w chłodnym i suchym miejscu. W ten sposób nie przegrzeje się i nie spali.

Oxis Energy to firma startupowa w Abingdon w Wielkiej Brytanii, która wykorzystuje siarkę i lit w swojej baterii. Twierdzi, że ich baterie mogą przechowywać dwa razy więcej energii na kilogram niż baterie litowo-jonowe. Podczas gdy te baterie są bardzo skuteczne w dostawach na ostatnią milę, są krótkotrwałe. Utrzymują one energię wystarczającą tylko na 100 cykli ładowania. Ponieważ baterie zostały zaprojektowane tak, aby były lekkie, można je zapakować do etui wielkości smartfona.

Podczas lotu baterie szybko się rozładowują. Mogą się rozgrzać, ale jeśli całkowicie rozładujesz baterie, nigdy nie wrócą do swojej pierwotnej pojemności. Należy odczekać co najmniej 20 minut po rozładowaniu, aby nie dopuścić do ich przegrzania. Zawsze pamiętaj, że baterie są delikatne i powinny być ładowane tylko wtedy, gdy są potrzebne. Nigdy nie chcesz narażać się na ryzyko uszkodzenia swojego drona. Ponadto nie przechowuj ich dłużej niż to konieczne!

W przeciwieństwie do akumulatorowych baterii do laptopów, baterie do dronów są wykonane z polimeru litowego. Chociaż baterie litowo-polimerowe są potężne, są bardziej wrażliwe na konserwację niż inne baterie. Jeśli chcesz kupić drona, musisz wybrać baterię, która jest wykonana z polimeru litowego. Ten typ baterii jest lekki i kompaktowy, a jednocześnie wystarczająco potężny, aby zasilić drona. Ten artykuł ma na celu dać Ci podstawy tworzenia własnych baterii do drona, dzięki czemu będziesz mógł się dobrze bawić latając swoim dronem!