Jak zrobić odżywkę do paznokci w domu

Jeśli jesteś jedną z milionów kobiet, które nie mają schematu pielęgnacji paznokci, możesz zrobić własną odżywkę do paznokci w domu, używając naturalnych składników. Oliwa z oliwek jest świetnym środkiem smarującym, a domowa odżywka do paznokci zawierająca oliwę z oliwek może wzmocnić Twoje płytki paznokciowe i wygładzić skórki. Oliwa ta może również zapobiegać osłabieniu paznokci, powszechnemu problemowi, który jest bezpośrednio związany ze starzeniem się. Masło shea jest gęstym, podobnym do masła olejem, który może odżywić paznokcie i wzmocnić skórki.

Cytryna jest również wspaniałym naturalnym składnikiem, który może pomóc rozjaśnić żółte paznokcie. Po prostu zastosuj mieszaninę soku z cytryny i sody oczyszczonej na paznokcie i pozwól jej nasiąknąć przez 15 minut. Spłucz, a będziesz miał bielsze, jaśniejsze paznokcie. Woda cytrynowa może być również wykonana z resztek cytryn. Trzecim naturalnym składnikiem, który może być stosowany do paznokci jest majonez. Tłuszcze w majonezie zmiękczają skórki i nawilżają skórę.

Możesz zrobić odżywkę do paznokci z bezzapachowego lub zapachowego balsamu. Niektóre z nich występują w formie kremu lub balsamu i możesz je nakładać ręcznie. Balsam można wmasować w paznokcie w taki sam sposób jak krem do rąk. Aby odżywka działała jak najlepiej, pamiętaj, aby wybrać produkt, który zawiera składniki, które będą wnikać w płytkę paznokcia. Dobra odżywka będzie również świetną opcją, jeśli próbujesz zaoszczędzić pieniądze.

Odżywki do paznokci można znaleźć w kremach, balsamach i pędzelkach w formie płynnej. Można je nabyć w sklepach z artykułami kosmetycznymi. Ogólnie rzecz biorąc, zawierają one składniki takie jak witamina A, E oraz właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Niektóre jednak zawierają alkohol, który może osłabić paznokcie i sprawić, że będą się one łamać lub rozdwajać. Używanie odżywki do paznokci zapewni Ci piękny zestaw paznokci. Upewnij się, że używasz wysokiej jakości odżywek do paznokci, aby chronić je przed złamaniem.

Przygotowanie własnego oleju do skórek jest łatwe, a korzyści trwają dłużej niż kupiony w sklepie olej do skórek. Aby zrobić własną odżywkę do paznokci, będziesz potrzebować butelki z rolki, butelki po długopisie do paznokci lub pustej butelki po olejku eterycznym. Możesz również użyć starej, czystej butelki po lakierze do paznokci. Dodaj kilka kropli witaminy E, aby zachować trwałość produktu. Będziesz zaskoczony, jak skuteczny jest.

Jeśli chcesz mieć piękne paznokcie bez wysokich kosztów manicure, spróbuj zrobić własną odżywkę do paznokci w domu. Do aplikacji domowej wersji możesz użyć wacika. Pamiętaj, aby stosować ją na noc przed snem. Załóż rękawiczki i miękkie bawełniane rękawiczki, aby chronić swoje dłonie i zapobiec ścieraniu się produktu. Jeśli Twoje dłonie są zbyt suche, spróbuj nałożyć trochę oliwy z oliwek przed wsunięciem rękawiczek. Będziesz sobie za to dziękować.

Innym łatwym domowym środkiem na mocniejsze paznokcie jest oliwa z oliwek i sok z cytryny. Jest to bardzo wiekowe remedium, które jest również niezwykle skuteczne w nawilżaniu i wzmacnianiu paznokci. Oliwa z oliwek jest świetna dla Twoich paznokci, a sok z cytryny rozjaśnia je i sprawia, że są bielsze. Podgrzej mieszankę w mikrofalówce przez kilka sekund i dobrze wymieszaj. Następnie nałóż ją na swoje paznokcie. Po zastosowaniu mieszanki na paznokciach, powinny one wyglądać lepiej niż kiedykolwiek.