Jak stworzyć serwer dla wielu graczy w Minecraft

Jeśli jesteś nowy w grze i chcesz zacząć hostować serwer multiplayer, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć. Pierwszą rzeczą jest to, że będziesz musiał być właścicielem serwera. Będziesz odpowiedzialny za utrzymanie serwera w ruchu, a także rozwiązywanie wszelkich sporów między graczami. Ale założenie serwera jest bardziej skomplikowane niż tylko pobranie programu serwerowego. Będziesz musiał również skonfigurować sieć i router, dowiedzieć się o przekierowaniu portów i ewentualnie użyć linii poleceń do edycji plików konfiguracyjnych gry.

Następnie, będziesz musiał ustawić maksymalną liczbę graczy na swoim serwerze. Domyślnie, maksymalna liczba to 20. Możesz ustawić to wyżej lub niżej, w zależności od wielkości Twojego serwera. Możesz również włączyć lub wyłączyć osiągnięcia graczy, świat nether i struktury graczy. Upewnij się, że podałeś adres URL pakietu zasobów, którego używasz dla serwera. Jeśli chcesz stworzyć interfejs graficzny dla serwera, możesz usunąć część nogui.

Będziesz musiał również wiedzieć, jak zainstalować serwer na swoim komputerze. Większość gier Minecraft posiada wersję oprogramowania do pobrania, która pozwala na założenie serwera. Następnie możesz dodać swój serwer do listy dostępnych serwerów. Kiedy już to zrobisz, kliknij przycisk „Join Server”, aby zaprosić innych do dołączenia do Twojego serwera. Ten proces może zająć trochę czasu, ale jest wart wysiłku!

Gdy już zainstalowałeś Javę, jesteś gotowy do zainstalowania serwerów Minecraft. Aby to zrobić, musisz stworzyć folder, który możesz nazwać Minecraft Server. W tym folderze umieść plik server.jar. Teraz twoi przyjaciele mogą dołączyć do ciebie na twoim serwerze Minecraft. Jeśli masz aktywne połączenie internetowe, mogą również dołączyć. Możesz również dodać mody dla swojego serwera Minecraft. Serwer Minecraft to świetny sposób na poznanie nowych ludzi.

Jednym z największych problemów, z jakimi boryka się większość właścicieli serwerów Minecraft, jest to, jak zdobyć więcej graczy. Niezależnie od tego, czy jesteś nowy w grze, czy masz doświadczenie w grze, kluczowe jest, aby wiedzieć, jak założyć serwer Minecraft. Możesz hostować serwer na PC, i mieć swoich własnych graczy. Proces ten jest prosty i wymaga tylko kilku kroków. Nie ma potrzeby martwić się o wiedzę techniczną, ponieważ samouczek serwera Minecraft przeprowadzi Cię przez proces krok po kroku.

Po zainstalowaniu Javy, jesteś gotowy do zainstalowania serwerów Minecraft. Po zainstalowaniu Javy, będziesz musiał pobrać oprogramowanie serwera Minecraft z oficjalnej strony internetowej. Po pobraniu oprogramowania serwera Minecraft, będziesz musiał zainstalować oprogramowanie. Będziesz musiał zainstalować pakiet Java SDK na swoim komputerze, aby uruchomić serwer. Będziesz musiał również zapisać plik server.properties. Następnie, serwer zostanie uruchomiony.

Istnieje wiele miejsc, w których możesz hostować serwer Minecraft, w tym serwery dedykowane i generycznych dostawców usług hostingowych. Kluczem jest znalezienie dostawcy darmowego hostingu serwera. Niektórzy dostawcy darmowego hostingu oferują serwery już za 5 dolarów miesięcznie. Inni pobierają niewielką opłatę za usługę. Ważne jest, aby pamiętać, że serwer nie jest publiczny i trzeba będzie skonfigurować przekierowanie portów, aby połączyć się z nim. A jeśli chcesz hostować serwer z adresem ip, będziesz potrzebował dedykowanej maszyny.