Jak zrobić środek dezynfekujący ze spirytusu

Nowa zasada sprawiła, że trudno jest znaleźć płyn do dezynfekcji rąk. Stan gospodarki nadwyrężył destylarnie, które kiedyś były głównym źródłem dochodu. Badanie 118 destylarni w 35 stanach wykazało, że 43 procent ich pracowników zostało zwolnionych, a sprzedaż spadła o oszałamiające 64 procent. Pomimo niedawnego napływu środków odkażających, dwie trzecie destylarni nie planuje pozostać w biznesie w ciągu sześciu miesięcy. Nie przeszkodziło to jednak destylarniom w zwiększeniu produkcji środków odkażających. W rzeczywistości, gorzelnicy od dawna mają pozwolenia na spirytus destylowany i sprzęt do mieszania.

CdC zaleca 60 procent alkoholu dla środka odkażającego do rąk, ale wiele wspólnych alkoholi nie jest 60 procent alkoholu, który jest minimalnym standardem CDC. W marcu, epidemia była tak poważna, że St. Augustine Distillery tymczasowo przestała produkować bourbon i zwróciła się do robienia środka do dezynfekcji rąk zamiast. Destylarnia była w stanie wyprodukować 10,000 galonów środka odkażającego, pomimo niedoboru. Destylarnia przekazała produkt lokalnym szpitalom.

Po zmieszaniu wody i spirytusu chirurgicznego, możesz przelać mieszaninę do szczelnej plastikowej butelki. Następnie należy podzielić roztwór na końcowe pojemniki. Butelki te mogą mieć pojemność 100 ml lub 500 ml. Po zakończeniu mieszania roztworu, przechowuj butelki w kwarantannie przez 72 godziny przed użyciem. To da czas roztworu na zabicie wszelkich zarodników, które mogą być obecne w butelkach.

Chociaż mógłbyś kupić Everclear, inne alkohole są lepszą opcją. Spirit II jest doskonałym środkiem dezynfekującym i może zabić wirusa COVID-19 na twardych i nieporowatych powierzchniach. Jest również bezpieczny dla żywności. Łatwo jest zrobić własny środek do dezynfekcji rąk ze składników, które już masz w swojej spiżarni. Wystarczy pamiętać, aby postępować zgodnie ze wskazówkami na etykiecie, aby uniknąć zanieczyszczenia produktów.

Chociaż alkohol trzeci jest łatwopalny, można go również używać jako środka dezynfekującego do skaleczeń i ran powierzchniowych. Upewnij się, że podczas jego stosowania używasz sterylnej waty. Zawsze pamiętaj, że alkohol jest silną substancją, więc ważne jest, aby odpowiednio przechowywać mieszaninę. Jeśli planujesz używać go na otwartych ranach przez długi czas, może on uszkodzić powierzchnię. Jeśli tak się stanie, możesz chcieć zainwestować w droższą butelkę wódki.

Innym świetnym sposobem na zrobienie środka dezynfekującego jest dodanie olejków eterycznych. Im wyższa zawartość alkoholu, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie on parował. Używanie wysokoprocentowego roztworu alkoholu, jednak da Ci dłuższy czas kontaktu z powierzchnią i lepsze działanie dezynfekujące. Możesz zrobić środki do dezynfekcji rąk, stosując się do przepisu Światowej Organizacji Zdrowia. Możesz również zrobić domowe chusteczki używając tej samej mieszanki.

Dla jeszcze większej maści, możesz dodać kilka kropli olejków eterycznych. Te aromatyczne olejki mogą pomóc w zapachu domowych środków czyszczących i zwiększyć ich moc czyszczenia. Olejki eteryczne są wytwarzane przez destylację naturalnych materiałów roślinnych. Ponieważ olejki eteryczne zawierają właściwości roślin źródłowych, należy je ostrożnie stosować w codziennych środkach czystości. Mogą one powodować reakcję alergiczną lub nawet być toksyczne, dlatego należy ich unikać, jeśli to tylko możliwe.