Jak zrobić mgiełkę do twarzy w domu

Jednym z najbardziej popularnych produktów do pielęgnacji skóry jest mgiełka do twarzy, a ty możesz zrobić własną mgiełkę do twarzy w domu, używając prostych składników. Kilka kropel surowego octu jabłkowego zmieszanego z wodą destylowaną jest naturalnym środkiem ściągającym i antybakteryjnym. Jeśli nie masz bezalkoholowego oczaru, użyj torebek herbaty z hibiskusa namoczonych w sześciu uncjach wody. Możesz również dodać pół łyżeczki witaminy C w proszku do mieszanki.

Mgiełka do twarzy to świetny sposób na nawilżenie skóry i usunięcie makijażu. Może być również stosowany jako toner, usuwając martwy naskórek i makijaż. Można ją stosować po treningu lub po nałożeniu makijażu. Podczas gdy komercyjne tonery zawierają różne substancje chemiczne, domowa wersja może naśladować te właściwości bez dodatkowej ceny. Stosowana jako toner, mgiełka do twarzy usuwa makijaż i martwe komórki ze skóry i może być połączona z kremem nawilżającym, aby uzupełnić skórę.

Mgiełki do twarzy mogą być wykonane z wielu prostych składników. Zioła, takie jak rumianek, mogą dodać niezbędne składniki odżywcze do skóry. Mięta i lawenda są odświeżające i uspokajające. Drzewo herbaciane, z drugiej strony, może być dobre dla trądziku. Woda kokosowa jest nawilżająca i może być stosowana jako mgiełka do twarzy. Możesz kupić szklane butelki spritz z lokalnego sklepu ze zdrową żywnością lub zamówić jeden online.

Woda różana jest doskonałym naturalnym składnikiem do robienia mgły do twarzy. Woda różana jest również znana z tego, że ma właściwości przeciwzapalne i uspokajające. Pomaga również utrzymać równowagę pH skóry i kontroluje nadmierną ilość oleju. Używanie wody różanej w swojej domowej mgiełce do twarzy jest zarówno niedrogie, jak i łatwe do wykonania. Istnieje wiele innych składników, które możesz wypróbować, zbyt, więc możesz wybrać te, które są odpowiednie dla Ciebie. Następnie spróbuj wymieszać je w różnych proporcjach, aby uzyskać jeszcze lepszy wynik.

Istnieje kilka rodzajów mgiełek do twarzy. Możesz zrobić własną ogórkową mgiełkę do twarzy, łącząc sok z ogórka i sok z cytryny. Mieszanka może trwać do dwóch tygodni, jeśli jest prawidłowo przechowywana w lodówce. Zawsze należy wstrząsnąć mieszaninę przed użyciem. Możesz również użyć soku z ogórka lub cytryny, aby odświeżyć swoją skórę. Jeśli wolisz, możesz dodać 10 kropli oleju arganowego lub oleju z dzikiej róży. Możesz również zrobić mgiełkę do twarzy z miąższem ogórka.

Dobra mgiełka do twarzy może pomóc Twojej skórze zachować wilgoć i zwalczyć efekty starzenia. Dla suchej i matowej skóry może pomóc oczyścić pory i uspokoić cerę. Inną opcją jest użycie botanicznej mgiełki z hydrozolem różanym, który ma właściwości naturalnie nawilżające. Możesz również użyć tego typu mgiełki po treningu jako szybkiego odświeżacza. Najlepsze jest to, że jest wegańskie, co czyni je bezpiecznymi do użycia w dowolnym miejscu.

Możesz dostosować składniki swojego przepisu na mgiełkę do twarzy w zależności od wielkości butelki, którą planujesz użyć. Upewnij się, że sprawdzasz opakowanie i upewnij się, że nie jest ono zbyt małe lub zbyt duże – możesz potrzebować więcej. Jeśli nie masz szklanych butelek, możesz kupić małe plastikowe butelki z rozpylaczem w sekcjach podróżnych dużych sklepów. Jednak niektórzy wolą szklane butelki, ponieważ plastik nie pozwala na wypłukiwanie jakichkolwiek substancji. Kiedy już zrobisz mgiełkę do twarzy, powinnaś przechowywać ją w lodówce, aby zachować jej składniki.